Utorok, 23. január, 2018 | Meniny má Miloš

V šlágri jasná výhra Trnavy

V záverečnom zápase pred sviatkami sa stretli dvaj

Trnava – Topoľčany 34:23 (17:15)

V úvode doťahovali hostia po premenených Martanovičových sedmičkách, no v 7. min už bolo po individuálnej akcii Šulca 5:2 a v 14. min po Brezinovom góle viedla Trnava 10:4. V obrane hrala výborne, Topoľčanci mali málo príležitostí na zakončenie a po brejkoch inkasovali. Vynikal najmä Martanovič na pravom krídle, s ktorým si hostia nevedeli poradiť. Zápas však nezabalili a postupne hru vyrovnali. V obrane pritvrdili, začali využívať chyby Trnavy a takmer každý útok zakončili gólom. Vynikal najmä Ševčík, ktorý mal okrem sedmičiek presnú ruku aj z hry a sekundoval mu dobre Masaryk. V druhej štvrtine sa k Martanovičovi nedokázal nikto pripojiť a náskok domácich sa scvrkol na 12:10 v 22. min a po Ševčíkovom góle bolo krátko pred prestávkou 15:14. Záver polčasu bol zbytočne nervózny a po vzájomnej roztržke vylúčili rozhodcovia Braška a Masaryka. Strata Masaryka bola pre hostí citeľná, lebo v druhom polčase už Ševčík sám na všetko nestačil a Topoľčanci dali iba osem gólov, kým Trnava pridala ďalších 17. V 33. min bolo síce 18:17, potom prišli hluché pasáže hostí, ktorí boli v útoku takmer neškodní a znižovali iba ojedinelo. V druhom polčase prišiel na ihrisko Puchel aj Bergendy, no kým domáci hádzanár hral výborne a stihol streliť aj štyri góly, topoľčiansky veterán svojmu mužstvu laxnou hrou viac uškodil ako pomohol. Zjavne mu chýbala kondícia, strácal lopty, takže hostia na zvrat ani nepomysleli a odišli s výraznou prehrou. Naopak, Trnavčania už v druhom polčase mysleli aj na početné publikum a zápas sa zmenil na exhibíciu.

Vylúčení na 2 min 8:6, pok. hody 4:6, premenené 4:5, ŽK: Martanovič, Mažár, ČK: Braško – Masaryk. Pred 1000 divákmi rozhodovali Kadlubík a Struhár.

* HK 47: Jusko, Farkaš – Hátaš 2, Braško 1, Šulc ml. 6/1, Bočkay 4, Polák, Puchel 4, Brezina 1, Martanovič 9/3, Laho, Mažár 1, Lužák 6. Tréner: F. Šulc ml.

* HC THP Topvar: Michalec, Žákovič - Bergendy, Zachar 2, Petruš 2, Bačík 2, Godál 1, Hodál, Sivák 3, Ševčík 8/5, Masaryk 5, Handel, Šipoš, Grznár.

Trebišov - Hlohovec 29:22 (13:12)

Hostia po dlhej ceste na východ Slovenska pôsobili unaveným dojmom a už tradične v tejto časti Slovenska neuspeli. Ospravedlnením nemôže byť ani neúčasť zraneného Huttu a Franka, ktorý chýbal pre štúdijné povinnosti. Hoci v polčase Hlohovčania prehrávali len o gól a päť minút pred koncom 21:23, záver patril úplne domácim. Z kolektívu Drôtovne si absolutórium zaslúži len brankár Voltman, v poli zahral obstojne len skúsený Gregůrek. Pred 100 divákmi rozhodovali M. Leško a P. Leško.

* Drôtovňa: Voltman, Slovák, Zachar - Frťala 4/2, Struhár 4, Cibulka 2, Galánek, Kováč, Strečanský, Gregůrek 7, Baďura 2, Andreánsky 1, Zeman 2. Tréner Richard Matúšek.

Ostatné výsledky: Michalovce - Malacky 33:23, Lednické Rovne - Bardejov 21:22 (11:11).

10. Modra*13*2*0*11*276:330*4

Hádzanárska liga bude mať prestávku až do februára. V sobotu 1. 2. bude dohrávka Hlohovec - Bardejov a o týždeň - 8. 2. prvé jarné kolo, v ktorom Hlohovec hostí Michalovce a vedúca Trnava hrá v Bardejove.