Piatok, 7. máj, 2021 | Meniny má MonikaKrížovkyKrížovky

Spartak Trnava – Duslo Šaľa 5:2 (5:1)

* Trnava: Ilizi – Fall, M. Hodulík (75. Vajda), Poljovka (46. Hluško), Ježík – Filip (46. Horvatovič), Staňo (68. Juhász), Ujlaky (62. Molnár), Michal Gašparík (46. Hodúr) – Kožuch, Kriss (68. Lietava). Tréner: J. Adamec.

* Góly: 2. Fall, 7. Kožuch, 32. a 36. Michal Gašparík, 39. Kriss – 32. Klusa (z 11 m), 72. Marcel Gašparík.

* Rozhodoval: Barczi.

Až vo štvrtom prípravnom zápase strelili spartakovci viac ako jeden gól (dovtedy skončili všetky zápasy výsledkom 1:1) a tešili sa aj z víťazstva. Líder treťoligovej tabuľky Slovan Duslo Šaľa nestačil na prvoligistu vo všetkých činnostiach a až v druhom polčase, po výraznom prestriedaní, si udržal čisté konto.

Už po niekoľkých sekundách zahrávala Trnava roh, Ujlaky si vymenil loptu z Filipom, nacentroval do pokutového územia, kde najvyššie vyskočil Kožuch. Brankár loptu neudržal a FALL ju zblízka poslal do siete. Potom mohol pridať druhý gól Staňo, ale jeho pohotová strela po prihrávke Kožucha minula bránku. Už v 7. min však nechala obrana Šale voľného KOŽUCHA, ktorý si nabehol na center z pravej strany a hlavou zvýšil. O tri minúty ponúkol Staňovi gólovku Ujlaky, ale trnavský stredopoliar zoči-voči gólmanovi neuspel. Po polhodine hry znížili hostia z pokutového kopu, no gólom ešte viac vyhecovali Trnavčanov k ofenzíve, ktorá im priniesla ďalšie góly. Hneď po znížení vyšiel Spartaku brejk, Ježík našiel na ľavej strane GAŠPARÍKA, ktorý po zemi zvýšil. O štyri minúty videla hŕstka divákov a hráči Petržalky, chystajúci sa na ďalší duel, akciu ako cez šablónu – lopta putovala cez Kožucha a Ujlakyho na ľavú stranu ku GAŠPARÍKOVI, ktorý zaskočil brankára čakajúceho center a pridal z uhla štvrtý gól. Bodku za polčasom dala akcia trnavských útočníkov, keď Kožuch takmer z čiary odcentroval pred brankárom na KRISSA a ten hlavou trafil odkrytý kút bránky.

V druhom polčase sa káder Spartaka výrazne zmenil a celý zápas odohrala okrem brankára Iliziho iba trojica Ježík, Fall a Kožuch. Bolo to vidieť aj na hre, ktorá už nebola taká presná a žiadna šanca už neskončila v sieti Dusla. Naopak, treťoligistovi vyšla kontra, po ktorej Marcel Gašparík znížil na konečných 2:5.

- wp-

1. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  2. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  3. Príbehy investorov: Na čo si dávať pozor?
  4. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  5. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  6. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  7. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  8. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  9. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  10. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  1. Blíži sa Deň matiek. Pripravme im raňajky ako pre kráľovnú
  2. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  3. Jarná očista organizmu – ako sa do nej pustiť naplno?
  4. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  5. Kancelársky trh ožíva, potvrdzuje to aj najväčší developer
  6. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  7. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  8. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  9. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  7. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je 7 525
  8. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 7 435
  9. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 7 216
  10. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd? 6 917

Na snímke vpravo minister obrany SR Jaroslav Naď a riaditeľ Vojenského historického ústavu Miloslav Čaplovič počas prehliadky výstavy „Slováci v rovnošatách 1848 – 2020“ vo Vojenskom historickom múzeu v Piešťanoch v piatok 7. mája 2021.

Vo Vojenskom historickom múzeu (VHM) v Piešťanoch otvorili novú expozíciu s názvom Slováci v rovnošatách 1848 - 2020.