Pondelok, 2. august, 2021 | Meniny má GustávKrížovkyKrížovky

B. Bystrica dostala od Slávie stovku

Muži BK AŠK Slávia Trnava hostili v zápase nadstav

bovej časti III. ligy BK Šaľa a všetci zainteresovaní očakávali ich víťazstvo.

Začiatok zápasu tomu nasvedčoval, keď sa ujali vedenia v pomere 7:0 a 12:3, potom však prišlo niekoľko nepresností v zakončení a prvých desať minút sa skončilo 14:13 v ich prospech. V závere druhej štvrtiny získali desaťbodový náskok a do šatní na polčasovú prestávku odchádzali za stavu 35:25. V druhom polčase sa strelecky zobudili aj hostia, ale bodový rozdiel sa dlho nemenil a v úvode poslednej štvrtiny slávisti viedli najvyšším rozdielom – 67:51. Hostia zápas nevzdali, vystrčili rožky a riadne ho zdramatizovali. V úplnom závere mali šancu opäť znížiť, nevyužili ju a tak zápas skončil víťazstvom Trnavčanov 73:70 (14:13, 35:25, 58:47). Za Sláviu bodovali Lipták 32, M. Bartulák 18, Kmety 8, Samek 7, Bayer 5, Martinkovič 2, Fečko l.

Kadetky BK AŠK Slávia Trnava zohrali zápasy predposledného dvojkola dorasteneckej ligy pod Tatrami. Prvý polčas zápasu so ŽBK DOVE Poprad mal vyrovnaný priebeh a domáce hráčky ho vyhrali o jediný bod 29:28. V závere tretej desaťminútovky sa slávistkám podarilo získať päťbodový náskok a keď v 6. min poslednej tretiny viedli 53:45, zdalo sa, že víťazstvo im neujde. Prišla však deväťbodová šnúra Popradčaniek a s ňou aj ich najtesnejšie víťazstvo 54:53 (16:16, 29:28, 40:45). Za Trnavu bodovali Hujsiová 16, Miháliková a Pavlatovská po 10…Stretnutie v Spišskej Belej s domácim ŠBK sa do značnej miery podobalo tomu popradskému, našťastie, s lepším koncom. Tentoraz záver patril Trnavčankám, ktoré zvíťazili 58:50 (16:16, 27:35, 47:42). Najlepšie strieľali: Hujsiová 23 a Belková 11.

Darilo sa aj juniorkám, ktoré v dohrávanom zápase II. ligy deklasovali na domácej palubovke AGM Banská Bystrica B 124:36 (20:13, 59:23, 89:33). Domáce hráčky sa v prvej desaťminútovke pomalšie rozbiehali, potom však už zápas pripomínal hru mačky s myšou a Bystričanky môžu hovoriť o šťastí, že neodišli s ešte väčším výpraskom. Za Sláviu najlepšie mierili Šimončičová 30, Repíková 27, L. Hodulíková 24, Videnová 14.