Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Golfisti spojení s tretím miestom

Nový ročník prvej ligy zmiešaných družstiev a jedn

otlivcov v dráhovom golfe 2003/04 sa rozbehol závratnou rýchlosťou a má už za sebou tri kolá. Pripomeňme si, že prvenstvo z vlaňajšej sezóny obhajuje Adara, Slávia Trnava skončila tretia. Do súťaže sa prihlásilo šesť družstiev – Žilina, Brezno, Košice, Slávia Trnava, Bratislava, Adara – a hrá sa turnajovým spôsobom, vždy jedno kolo sa uskutoční na dráhach u jedného z účastníkov, alebo na mieste, kde sa eternitové dráhy nachádzajú.

V otváracom kole v Žiline potvrdila dobrú pripravenosť Adara, ktorá s posilneným kádrom vyhrala súťaž družstiev. Slávia Trnava obsadila tretiu priečku. Body zbierali aj v súťaži jednotlivcov, ale nie s výraznými úspechmi.

V Prievidzi, v druhom kole, zasadla Slávia Trnava na tretiu stoličku v poradí, keď o jeden úder predbehla MGK Košice, ale tentoraz dosiahli slávisti medzi jednotlivcami dobré umiestnenia - muži: 3. Ján Tolarovič, juniori: 2. Peter Pätoprstý, ženy: 1. Oľga Palovičová. Tretie podujatie golfistov sa uskutočnilo v Šali, kde potvrdila suverenitu Adara, ktorá vyhrala i tretí raz za sebou. Potešila Slávia Trnava druhým miestom a ani v jednotlivcoch trnavskí hráči nezaostali za ostatnými. Tu sú ich umiestnenia – muži: 2. Ján Tolarovič, 5. Juraj Palovič, juniori: 1. Peter Pätoprstý, ženy: 2. Božena Pätoprstá, seniori: Ivan Pätoprstý. Poradie po troch turnajoch: 1. Adara 21, 2. Bratislava 14, 3. Trnava 13, 4. Košice 7, 5. Žilina 6, 6. Brezno 5. Ligové zápolenia pokračujú v budúcom roku, najbližšie čaká dráhových golfistov druhý ročník medzinárodného Karpatského pohára. Jeho premiéru vyhrala Slávia Trnava, a i teraz má obhajobu na dosah. O výsledkoch z Rumunska vás budeme informovať v budúcom čísle. - čap -

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku