Cenná výhra v príprave
itosť zmerať si v priateľskom zápase sily v Bratislave s prvoligovými juniormi BK AŠK Inter Slovnaft Bratislava, v radoch ktorého hrá viacero mládežníckych reprezentantov Slovenska.
Zápas mal od prvej do poslednej minúty dobré tempo a aj keď ho hostia začali dvoma neúspešnými streleckými pokusmi zo stredných vzdialeností, postupne získavali mierny náskok a po prvej štvrtine viedli 25:23. Vydaril sa im začiatok druhej desaťminútovky, svoj náskok zvýšili a podarilo sa im ho udržiavať aj v ďalšom priebehu hry a po prvých dvadsiatich minútach viedli 46:35. Najvydarenejšia bola tretia štvrtina, v ktorej Mrlík, Sobota, Lipták, Lošonský a Horváth dobrou agresívnou obranou otupili aktivitu mladých Interistov, a keď k tomu pridali aj dobrú streľbu, svoj náskok zvýšili na 77:63. V poslednej desaťminútovke kontrolovali hru a pätica Martinkovič, Synak, Lipták, Herega a Lošonský doviedla zápas do víťazného konca v pomere 97:82 (25:23, 46:35, 77:63), Lipták a Sobota po 23, Lošonský 21, Horváth a Mrlík po 9, Herega 6 a Treflík 4.
Pozitívom na hre Trnavčanov bolo, že sa podstatne viac usilovali zakončovať svoje akcie spod koša, kde mali 47 pokusov s úspešnosťou 62 % a keď k tomu pridali aj slušnú streľbu z poľa, odrazilo sa to na celkovej úspešnosti streľby, ktorá bola 47 %. Strelecky sa zobudil Lošonský, a keby Horváth nebol zabudol mušku v šatni, domácich by populárna „stovka“ nebola minula. Svojho súpera predčili agresivitou v obrane a snahou o rýchle protiútoky, ktoré sa im darilo presne zakončovať. Tieňom stretnutia bolo nezavinené zranenie Treflíka v 25. min. po ktorom musel odstúpit z hry.
- ml -