Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

V závere polovice prišla prehra

Záver prvej časti nadstavby absolvovali muži BK AŠ

K Slávia Trnava na strednom Slovensku vo Zvolene a Banskej Bystrici. Cestovali v nekompletnom zložení, zo zdravotných dôvodov chýbali Šrot a Vágner, zo študijných Fečko, z pracovných Bayer a Treflík bol po zranení v Bratislave pripravený nastúpiť len v prípade najväčšej núdze.

Zápas vo Zvolene so Sláviou TU bol dôležitý pre obe družstvá. Hostia nastúpili do zápasu v zostave Mrlík, Sobota, Lipták, Lošonský a Horváth a treba hneď na úvod skonštatovať, že týchto „päť statočných“ odohralo prakticky celý zápas. Prvý raz sa Trnavčanom podarilo získať niekoľkobodový náskok v 15. minúte, keď viedli 33:26, ale Zvolenčania onedlho vyrovnali na 35:35. Záver patril Trnave – Lošonský trojkou a Lipták dvoma bodmi jej zaistili polčasové vedenie 40:35. Rozhodujúcou pre konečný výsledok sa ukázala 28. minúta, kedy za stavu 46:44 pre Trnavu Mrlík dvoma a Sobota a Lipták po jednej trojke zvýšili na 62:51. V záverečnej desaťminútovke už Zvolen nedokázal zvrátiť priebeh zápasu a Slávia Trnava zvíťazila 82:64 (16:18, 40:35, 64:53).

Absolutórium si zaslúžia všetci piati hráči základnej zostavy, ktorí tentoraz nerobili zbytočné chyby – stratili iba 10 lôpt a získali 19, doskočili 19 lôpt v obrane a 11 v útoku a darilo sa im aj strelecky. O body sa podelili Horváth 22, Mrlík 20, Lipták 17, Lošonský 15, Sobota 8.

V Banskej Bystrici sa hralo o prvé miesto v skupine a nástup sa lepšie vydaril Trnavčanom, ktorí sa ujali vedenia 6:2. Hráči domáceho BKP však rýchlo odpovedali, vyrovnali a po prvej desaťminútovke viedli 16:13. Hosťom sa nedarilo strelecky a z poľa z 12 pokusov sa trafili iba raz. V druhej štvrtine držali slávisti krok len v úvode, keď prehrávali o bod, potom však prevzali taktovku zápasu Bystričania. Dobre bránili, o čom svedčí fakt, že hosťom nedovolili ani jeden pokus spod koša a títo za 10 minút doskočili iba dve lopty v obrane a v útoku ani jednu, pričom stratili 6 lôpt. V druhom polčase domáci postupne zvyšovali svoj náskok a po tretej štvrtine viedli 73:48. Hostia nedokázali znížiť v poslednej desaťminútovke ich náskok a zápas skončil víťazstvom BKP B. Bystrica 100:67 (16:13, 39:25, 73:48).

Na konečnom výsledku sa podpísala únava hráčov základnej zostavy zo Zvolena a aj keď v priebehu zápasu sa do hry zapojili Bajcar, Herega a Martinkovič, hru sa nepodarilo oživiť. Slávisti boli nedôslední v obrane a slabšie strieľali – ich úspešnosť bola 31 %. Body Slávie zaznamenali Horváth 20, Mrlík 14, Sobota 13, Lošonský 10, Lipták 6, Bajcar 3 a Herega 1.

Výsledky 6. kola: Partizánske - Bánovce n. Bebr. 97:76, Krompachy – Trenčín 77:96, Banská Bystrica – Malacky 85:54.

7. kolo: Partizánske – Trenčín 88:112, Krompachy – Bánovce n. Bebr. 81:86, Zvolen – Malacky 87:92.

1. B. Bystrica 7 6 1 648:455 13

2. Trnava 7 6 1 597:507 13

3. Partizánske 7 4 3 606:595 11

4. Malacky 7 4 3 568:571 11

5. Bánovce n/B. 7 4 3 519:537 11

6. Trenčín 7 3 4 551:605 10

7. Krompachy 7 1 6 445:606 8

8. Zvolen 7 0 7 532:590 7