Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Basketbalisti vonku striedavo

V 9. a 10. dvojkole muži BK AŠK Slávia Trnava cest

ovali za svojimi súpermi do Trenčína a Bánoviec n. Bebravou. Trénerov príliš nepotešila skutočnosť, že museli oželieť neprítomnosť zraneného Liptáka a Suchoňa, čo znamenalo oslabenie najmä útočnej sily kolektívu.

Do zápasu so Štadionom Trenčín nastúpili so základnou zostavou Mrlík, Sobota, Vágner, Horváth a Lošonský. Úvod lepšie vyšiel domácim, ktorí sa ujali vedenia 5:2, ale boli to hostia, ktorí aktívnou obranou prevzali taktovku v zápase, zabezpečili si vedenie v pomere 17:5, ktoré po uplynutí prvých desiatich minút Trenčín skorigoval na 27:18. Ako sa neskôr ukázalo, bol to základ pre konečné víťazstvo, na ktorom sa podpísala 50 % úspešnosť streľby, 9 doskočených a 7 získaných lôpt. V druhej štvrtine sa slávistom podarilo zvýšiť svoj náskok na 40:26, čo bol najvyšší rozdiel počas celého zápasu. Do druhého polčasu nastupovali Trnavčania so sedembodovým náskokom a domáci prvý raz pohrozili v 25. min, keď znížili na rozdiel troch bodov a využili najmä nepresnosti v rozohrávke súpera. Zdalo sa, že keď v úvode poslednej štvrtiny slávisti zvýšili svoje vedenie na 60:49, zápas v pokoji dohrajú a nepripustia nervózny záver. Opak však bol pravdou. Oslabením sa ukázal odchod Horvátha pre päť osobných chýb už na začiatku druhého polčasu a všetkým zatrnulo, keď domáci znížili na rozdiel jediného bodu - 65:64. Našťastie Mrlík zo štyroch trestných hodov tri premenil a stanovil tak konečný výsledok na 68:64 (27:18, 40:33, 52:47). O body sa podelili Sobota 21, Mrlík 16, Vágner 13, Horváth a Lošonský po 8, Treflík 2.

BBK Bánovce n. B. sa do bojov o konečné umiestnenie posilnil extraligovými hráčmi z Prievidze a Handlovej a na jeho výkone sa to prejavilo. Trnavčania k úvodnému rozskoku nastúpili v rovnakej zostave ako v Trenčíne. Po prvých piatich minútach bol stav nerozhodný 11:11, ale domáci zónovou obranou znepríjemňovali život najmä strelcom trojkových pokusov Mrlíkovi a Sobotovi, postupne preberali iniciatívu na svoju stranu a po prvej štvrtine viedli 21:16. V druhej desaťminútovke svoj náskok zvýšili na rozdiel desiatich bodov a využívali najmä technické chyby hráčov Trnavy, ktorí za prvý polčas stratili 13 lôpt, a na jeho konci BBK viedol 48:36. Svoje vedenie si udržiaval do 28. minúty, kedy Slávia znížila na 58:59. Domáci však mali do poslednej štvrtiny raketový nástup – zvýšili svoje vedenie na 75:62 a v hre bolo ich víťazstvo o viacej ako trinásť bodov, o ktoré prehrali zápas v Trnave a pri prípadnej rovnosti bodov v závere súťaže by mohlo byť pre nich veľmi dôležité. Siahali po ňom za stavu 84:70, treba však slávistov pochváliť, že sa nevzdali, v závere na 9 úspešných trojok Bánoviec odpovedali Sobota tromi a Lošonský jednou a upravili tak na konečných 80:86 (16:21, 36:48, 62:66). Bodovali Lošonský a Sobota po 21, Mrlík 17, Horváth 14, Vágner 5, Bayer 2. V zápase na palubovku ešte nastúpili Šrot a Treflík.

9. kolo: Bánovce n. B. – Malacky 86:75, B. Bystrica – Partizánske 103:66, Zvolen – Krompachy 96:50.

10. kolo: Trenčín – Malacky 99:82, Zvolen – Partizánske 96:72, B. Bystrica –Krompachy 114:55.

- ml -

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Hygge ako životný štýl
  2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  6. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  7. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  8. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 693

Pre aplikáciu je potrebné zaregistrovať svojej osobné údaje, administrátori na odberovom mieste ich potom načítajú priamo cez QR kód.