Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Crystal Lednické Rovne - Spartak Trnava B 3:0 (3:0)

Zápas začali lepšie sklári a už v 5. min po faule

Góly: 6. Turza (11 m), 39. Václavík, 45. Grendel.

na Basilu otvoril skóre zápasu z pokutového kopu Turza. Kombinačne lepší domáci predčili svojho súpera, Turza vysunul Václavíka, ale ten mieril vedľa, potom Václavík prihrával Grendelovi, ale obrana stačila loptu odkopnúť. Ďalšiu šancu spálil Grendel po Melišovej akcií. V 20. min po osi Grendel - Turza, prestrelil Václavík brankára hostí a zvýšil vedenie domácich. Sklári predviedli veľa pekných akcií, ale hostia ich aj zo šťastím odvracali. Hernú prevahu domácich korunovali Václavík s Grendelom v poslednej minúte prvého polčasu, keď "prehrali" celú obranu hostí, čo bola najkrajšia akcia celého zápasu a Grendel uzavrel skóre prvej časti. Hostia neohrozili a ani nevystrelili na domácu bránu. Druhý polčas začali sklári vlažne, zápas stratil tempo, ale iniciatíva bola stále na kopačkách domácich. P. Martinka vystrelil slabo, vzápätí neprešla jeho prihrávka na Grendela a Basila vystrelil do rúk brankára. V 70. min vystrelil vedľa brány Bagin, potom sa pohral s obrancom hostí Basila, ale Grendel neprestrelil obranu Trnavy. Vzápätí Baginovú bombu vyrazil s námahou brankár hostí a z priameho kopu strieľal tesne vedľa. Ďalšie šance spálil Grendel a tak zápas sa dohral v réžii skúsenejších hráčov Led. Rovní aj keď sa skóre v druhom polčase nemenilo...

Pred 400 divákmi rozhodoval Lieskovský, hralo sa bez kariet.

CRYSTAL: Hodál - Meliš (57. Lazor), Bagin, Šatka, P. Martinka, Basila, Tomana (46. Bajza), Nosický, Turza (77. Mišík), Grendel, Václavík. SPARTAK: Kostolanský - Heteš, Konečný, Bestvina, Mackovčin, Strečanský, Semanko (75. Ekhardt), Gašparík, Lenivý, Juhász, Vido.

ŠK Blava Jaslovské Bohunice – Juhcelpap Štúrovo 2:3 (0:1)

Góly: 54. Kobetič, 76. Pavlús – 36. a 52. Smatana, 81. Vrtiel.

Domáci chceli odčiniť stredajší neúspech a výkonom sa im to aj podarilo. Už v 3. min si Lipnický obhodil brankára, ten nedosiahol loptu, ale hráča, no rozhodca usúdil, že na penaltu je ešte skoro. Potom Gálik opečiatkoval brvno, Lipnického strelu vyrazil brániaci hráč, Pavlús hlavičkoval tesne nad bránku a v 35. min Gálik ani Michalička nedokázali zužitkovať Kobetičovu ideálnu prihrávku. Na opačnej strane prišli hostia ku gólu zadarmo, keď Piovarčiho ťažkú malú domov odvrátil Gebauer len k Smatanovi, ktorú ju nekompromisne poslal do siete. V druhej polovici sa Bohuničania snažili o vyrovnanie, ale v 52. min po vlastnom rohu zaspali, po rýchlom brejku sa k lopte dostal opäť Smatana a z hranice šestnástky zvýšil na 2:0. Domáci sa vrátili do zápasu o dve minúty, keď rohový kop Gálika napálil volejom do siete Kobetič. Pavlús potom hlavičkoval mimo bránku, Strapko tečoval Čavojského strelu vedľa, no v 76. min si loptu na priamy kop postavil Pavlús a trafil presne do šibenice – 2:2. O päť minút však nedokázala obrana J. Bohuníc odvrátiť loptu zo skrumáže a Vrtiel odvážnym sklzom rozhodol zápas. Striedajúci hráč Štúrova mohol výhru ešte poistiť, ale Gebauer jeho priamy kop vytlačil na roh.

Rozhodoval: Tóth, ŽK: Moravčík, 200 divákov.

ŠK BLAVA: Gebauer – Strapko, Pavlús, Gajarský, Kubiš (74. Strhár), Piovarči, Lipnický, Psota, Kobetič, Michalička (66. Čavojský), Gálik. JUHCELPAP: Proházska – Mišicák (74. Vrtiel), Marsal, Smatana, Saláta, Gavroň, Tárnyik (90. Balász), Kamas, Sováb, Moravčík, Bábsky (78. Slezák).

Patrik VELŠIC

Ostatné výslekdy 22. kola: N. Zámky - Komárno 1:0 (1:0), Zsák; Z. Moravce - Bánovce 6:1 (4:0), Špánik 2, Kaňa 2, Chren 2 – Masarovič; Topoľčany - D. Vestenice 2:1 (1:1), Buday, Rusňák - B. Krajčo; Myjava/Turá Lúka - OFK Lapáš 1:1 (1:1), Stančík - A. Hesek; Neded - Nemšová 1:2 (0:0), Heriban - Verchola, Valachovič; Levice - Púchov B 0:1 (0:0).

1. Led. Rovne 21 13 4 4 53:23 43 +10

2. Lapáš 21 12 5 4 36:16 41 +11

3. D. Vestenice 21 12 3 6 34:19 39 +9

4. FC ViOn 21 10 6 5 34:25 36 +3

5. Štúrovo 21 10 6 5 30:22 36 +6

6. Nemšová 21 10 4 7 26:25 34 +1

7. Komárno 21 10 4 7 27:26 34 +1

8. Levice 21 8 5 8 26:21 29 -1