Regionálny futbal: Zavar sa vrátil do čela tabuľky, Kátlovce, Modranka aj Brestovany naplno bodovali

Podrobný prehľad futbalového diania od III. po VIII. futbalovú ligu.

(Zdroj: FTC Trakovice)

3. LIGA ZÁPAD: Malženice remízovali, Juniorka bez bodu

Považská Bystrica – Malženice 3:3 (2:3)

Považská Bystrica začala lepšie, no z tlaku dala iba jeden gól, ktorý dosiahol v 16. min Marek Gajdošík. Ďalší gól do siete hostí nepadol, naopak, v 24. min po nedorozumení obrany s brankárom vyrovnal Sekera – 1:1. V 31. min sa po rohu dostal k lopte Zuziak a nekompromisne skóroval – 2:1. Malženice mali v 37. min šťastie, keď spoza prekonaného brankára vykopol loptu jeden z obrancov. V 40. min unikol domácej obrane Orolín a bolo vyrovnané 2:2. Ten istý hráč v 45. min našiel Sekeru, ktorý hlavičkou dostal hostí do vedenia 2:3. Domáci po prestávke zvýšili úsilie, mali výraznú prevahu, no gól nedal ani Gajdošík. Až v 71. min bol druhýkrát úspešný a vyrovnal na 3:3. V závere mala Pov. Bystrica šance rozhodnúť, no lopta v sieti neskončila.

Góly: 16. a 71. Marek Gajdošík, 31. Zuziak – 24. a 45. Sekera, 40. Orolín.

POV. BYSTRICA: Bobot – Vala, Mravec, Častulín, Twasam, Boris, Zavadzan, B. Gamboš, Gajdošík, Slávik (86. Gáborík), Zuziak

MALŽENICE: Székely – Juriš, Krajčovič, Jakubička, Kovársky, Magdolen, Orolín, J. Sekera, Halmo (74. Balážik), Železník, Lovás (82. Planický)

Trnava jun. – Nitra jun. 0:3 (0:0)

Súboj dvoch rezervných tímov začali lepšie domáci, ktorí by sa v prípade výhry bodovo na svojho súpera dotiahli, ale postupne prebrali taktovku skúsenejší hostia. V prvom polčase však diváci napriek viacerým šanciam gól nevideli. Po zmene strán bola zlomová 62. minúta a gól Fábryho z penalty. Domáci sa po ňom nevedeli dostať do hry, čo využil aj Guláš a v 77. minúte definitívne strelou rozhodol Pánsky – 0:3.

Góly: 62. Fábry (11 m), 72. Guláš, 77. Pánsky.

SPARTAK B: Urminský – Michalička, Grík, Marinkovič, Burian, Pavlovčík, Horvát (41. Benovič), Cabral (64.Rafajdus), Bencz (72. Ondreák), Godinho, Kelemen

NITRA B: Kuciak – Cehula, Kóša, Elexa, Vaško, Fabiš, Šimončič (85. Šoky), Guláš (83. Michalka), Štefanec, M. Fábry (75. V. Sabo), Tancík (64. Pánsky)

Ostatné výsledky: Šaľa – Kalná nad Hronom 2:1, Nové Mesto n. V. – Nové Zámky 3:1, Galanta – Marcelová 2:4, Zlaté Moravce/Vráble B – Led. Rovne 1:0, Beluša – Veľké Ludince 0:3, Myjava – Gabčíkovo 3:0

Boleráz – Partizánske 6:1 (3:0)

Až nečakane vysoko si poradili domáci s Partizánskym, o čo sa hetrikom postaral Bagi. Vo vyrovnanom dueli začali hostia strácať dych po dvoch centrovaných loptách a góloch Bagiho so Sedlákom – 2:0, aby dostali definitívne K.O. gólom do šatne, keď nedokázali odstaviť znova Bagiho – 3:0. Ten istý hráč si ihneď po zmene strán dobre nabehol a tešil sa z hetriku – 4:0. Demotivovaných hostí domáci následne ničili kombinačnými akciami a brejkmi, po ktorých dali Blaško a Dzíbela už na 6:0. V 88. minúte vzal domácemu gólmanovi čisté konto Slivka – 6:1.

Góly: 29., 45. a 47. Bagi, 32. Sedlák, 71. Blaško, 75. Dzíbela – 88. Slivka.

BOLERÁZ: Jedlička - Klačo, Blaško, Daniš, Kollár, Sedlák, Dzíbela, Bagi, Németh, Líška, Milinković (Mackovčín, Krajinčák, Dubec, Loskot, Hodulík)

Bánovce – Jasl. Bohunice 1:0 (0:0)

Bánovce po dobrom výkone v Častkovciach nastúpili do zápasu bez dvojice stopérov, keď Halás bol vykartovaný a Rusinko zranený. Domáci tréner musel na stopérsky post vytiahnuť dorastenca Gálisa. Hostia taktiež do Bánoviec pricestovali v oklieštenej zostave. V prvom polčase sa hral prevažne medzišestnákovy futbal, na oboch stranách si mužstvá vypracovali len po jednej šanci. Najskôr hostia po rohovom kope hlavičkovali v dobrej pozícii tesne vedľa a na druhej strane domáci Kochan v sľubnej pozícii prehodil nielen brankára hostí, ale aj bránku. V závere polčasu uvidel druhú žltú, a následne aj červenú kartu R. Kadlečík. Tento moment zároveň ovplyvnil aj celý druhý polčas a prakticky sa hralo iba na jednu bránku. Domáci sa do šance však dostali až po peknej akcii Laca, keď šťastným gólom otvoril skóre A. Zita – 1:0. V závere sa hostia pokúšali vyrovnať, otvorili hru, čo bola voda na domáci mlyn. Bánovce však v posledných minútach zahodili aj nemožné. V tutovke zaváhal Masarovič, samostatný únik nepremenil Kyselica a gólom neskončil ani domáci brejk štyroch proti jednému.

Gól: 74. A. Zita.

J. BOHUNICE: Matejkovič - Kolarovič, Janso, Poláček, Machovč, Demovič, Zolvík, Zemko, Banovič, Hlavatovič, Kadlečík (Nemček)

Dolné Vestenice – Vrbové 1:2 (1:1)

Domáci tím po troch prehrách v rade klesol až do spodnej časti tabuľky. Dolné Vestenice tak chceli konečne ukoristiť nejaké body. Na ceste za svojím cieľom urobili výborný prvý krok už v 15. min, keď išli do vedenia zásluhou stopéra Lukáša Sluku. Hosťom sa podarilo odpovedať po polhodine hry, keď vyrovnal Andrej Kaman. Diváci na štadió-ne boli svedkami dobrého futbalu, za ktorý by si oba celky zaslúžili remízový bod. Nestalo sa tak, pretože sa hosťom podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Rovnako ako v minulom kole na pôde Jaslovských Bohuníc, aj teraz inkasovali Dolné Vestenice rozhodujúci gól v 89. minúte. Po štvrtej prehre v rade patrí Gumárom 11. miesto.

Góly: 15. L. Sluka – 29. A. Kaman, 89. M. Srnec.

VRBOVÉ: Horváth - Šarudi, Virág, Kaman, Kusý, Srnec, Strecký, Macho, Troják, Dubovský, Brezina (Michálek, Kurinec, Hazda)

Prečín – Trebatice 1:4 (1:2)

Domáci mali na lavičke iba jedného náhradníka, ale od začiatku naznačili, že túžia po prvej výhre pred vlastnými divákmi. V 19. min otvoril skóre Vrábel, no radosť trvala iba dve minúty, lebo Bartošek vyrovnal. Vyrovnaný zápas pokračoval, domáci inkasovali v posledných sekundách prvého polčasu druhý gól od Machača – 1:2. Po prestávke sa začalo „žltiť“ na oboch stranách a v 66. min Masár zvýšil na 1:3. Prečín sa presadiť nedokázal a v 75. min inkasoval štvrtýkrát od Machača. V 90. min po vzájomnom strkaní s Klačmanom uvidel domáci J. Košút po druhej žltej karte červenú.

Góly: 19. Vrábel – 45. a 75. Machač, 21. Bartošek, 66. Masár.

TREBATICE: Veselý - Bartošek, Matyáš, Hečko, Filin, Machač, Klačman, Valo, Masár, Šurin, Kirka (Prosňanský, Gajdošík, Blaško)

Hlohovec – Častkovce 1:5 (1:2)

Hoci domáci zaskočili favorita už v tretej minúte po centrovanej lopte Rokošným, Častkovce sa rýchlo oklepali a postupne začali na trávniku ukazovať kvalitu, ktorá dospela až k penalte, z ktorej vyrovnal Sládek. Pre domácich až krutý rezultát bol gól Takáča do šatne – 1:2. Po zmene strán bola viditeľná domáca snaha, ale po chybách prišli góly Šika v 57. a 59. minúte, kedy najskôr zblízka a neskôr strelou upravil na 1:4 a bolo po zápase. Hostia nakoniec vyhrali 5:1.

Góly: 3. Rokošný – 24. Sládek (11 m), 42. Takáč, 57. a 59. Šiko, 76. Adamec.

HLOHOVEC: Janček - Bohunický, Veľký, Izakovič, Janík, Kolobov, Maksymchuk, Morvay, Rokošný, Andrássy, Farkaš (Miklošík, Laboš, Vidovič, Liso)

Ostatné výsledky: Lehota pod Vtáčnikom - Trenčianske Stankovce 0:0, Gbely - Domaniža 2:0, Kvašov - Prievidza 5:2

Holíč – Piešťany 2:2 (0:0)

Hostia od začiatku diktovali tempo hry, no domáci im boli vyrovnaným súperom. Hralo sa rýchlo a kombinačne a obe mužstvá si strážili súpera pred šestnástkami. V 24. minúte sa k rýchlej akcii dostal Martinusík, no jeho pokus skončil na rohovom kope. Ten zahrával Cleverson na hlavičku Krempu, no skončila v náručí gólmana hostí. V 30. minúte sa k lopte dostal Kusý, no jeho pokus o prelobovanie Slobodu mu len o vlások nevyšiel. Koncovka Martinusíka v 33.minúte nermala dostatočnú razanciu, aby narobila problémy Budkovi v bránke. V tej Slobodovej takmer skončil Glosov priamy kop v 39. min. Po prvom polčase sa odchádzalo do kabín za stavu 0:0.

V 51. minúte prišla šanca Masaryka, ktorá však nedospela do sľubnej koncovky. O dve minútky mal Masaryk príležitosť hlavou zakončiť po centri Krempu, no taktiež ostala nevyužitá. V 56. minúte predviedol peknú akciu v strede ihriska Nejedlík, poslal loptu na rýchleho Martinusíka a ten sa nemýlil a otvoril skóre na 1:0. V 62. minúte mohol Martinusík gólovo zakončiť svoj ďalší nájazd, no lopta len tesne minula pravú tyč. V 66. minúte sa k odvrátenej lopte z rohového kopu dostal Rajčák a z asi 20 metrov krásne trafil bránu hostí - 0:2. Nepriaznivý stav však hostí nezlomil, práve naopak. V 75.minúte sa pri súboji v domácej šestnástke dostal k strele hosťujúci hráč a jeho strela trafila Rúžičkovu ruku, ktorou si kryl tvár. Rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý Braniša premenil a znížil na 1:2. To hostí ešte viac vyburcovalo a vrhli všetky sily do útoku. V 81.minúte zahrali hostia priamy kop pred bránku, k lopte sa dostal nepokrytý Braniša a svojím druhým gólom vyrovnal na 2:2. Hosťom sa vyrovnanie zdalo málo, snažili sa otočiť stav na svoju stranu, no skórovať sa už nikomu nepodarilo a body si v závere zápasu mužstvá delili - 2:2.

Góly: 57. Martinusík, 64. Rajčák – 75. a 81. Braniša (druhý z 11 m), 81. Braniša.

HOLÍČ: Sloboda - Petrovič, Vaclavik, Ružička, Nečas, Krempa, Rajčák (77. Konečný), Martinusík, Vieira (85. Hlaváč), Nejedlík, Masaryk

PIEŠŤANY: Budka - Hutár, Polačik, Kusý, Braniša, Korec (46. J. Štefanka), Gula, Glos (68. Klasovitý), Hrnčiar (90. Žák), Miškech (80. Horil), Modrovič

Mokrý Háj – Radimov 0:2 (0:1)

Domáci sa na favorita dobre pripravili a takmer celý zápas výborne bránili a vyrážali do nebezpečných brejkov. Aktívny bol najmä domáci Valúch, ale jeho snaha sa gólom neskončila. Zato prienik Černeka áno a hostia vyhrávali 1:0. V druhom dejstve zápas gradoval a keď už domáci všetko stavili na jednu kartu a išli za vyrovnaním, prejavila sa naplno hosťujúca skúsenosť a Božek rozhodol – 0:2.

Góly: 35. Černek, 87. Božek.

MOKRÝ HÁJ: Šipoš - M. Valúch, Šefčík, Šmida, Bohunický, Prokeš, R. Valúch, Pobuda, Biskupič (78. Šipold), Kubisa, Brezina (14. Peška)

RADIMOV: Biskupič (78. Šipold) - Urbánek, Šefčovič, Hrubša, Rosa (4. Foriška), Balážik, Černek, Šebesta (90. Nagy), Božek (89. Ferenčík), Valsa (87. DERMEK), Kessl

Voderady – Zvončín 0:1 (0:1)