Trnava postúpila do semifinále Slovnaft Cupu po penaltách

Zápas proti treťoligovým Košiciam bol dramatický do záverečných minút.

Futbalisti FC Spartak Trnava na ilustračnej fotografii.Futbalisti FC Spartak Trnava na ilustračnej fotografii. (Zdroj: TASR)

FC Košice - FC Spartak Trnava 0:0, 3:4 po penaltách

Favoritom zápasu boli vzhľadom na postavenie Košíc hostia z Trnavy. Podľa toho aj vyzeral úvod zápasu, v ktorom Spartak dominoval na lopte, ale nevedel sa presadiť. Takmer sa to po desiatich minútach podarilo Markoskemu, ktorý ale nevyužil zaváhanie domácej obrany a brankára Pulena a padajúcu loptu poslal vedľa. Domáci sa osmelili v 22. minúte, kedy strelu Kisa musel Rusov iba boxovať a neskôr chýbala Radovanovicovej hlavičke razancia.

Markoski neuspel ani vo vsjej druhej šanci, keď dostal loptu za obranu ale neprestrelil vybiehajúceho Pulena. Nepodarilo sa to ani v 43. minúte Slobodovi po prihrávke do Miesenboecka, a tak sa išlo do šatmí za stavu 0:0.

Skóre sa mohlo zmeniť už v 51. minúte, kedy bol nariadený pokutový kop proti domácim za hranie rukou, ale Grendel z bieleho bodu prestrelil bránu. V 62. minúte po priamom kope Miesenboecka odkopával z bránkovej čiary domáci Trebuňák a z gólu sa Spartak netešil ani v 70. minúte, kedy strelu Grendela vyrazil Pulen a dobiehajúci Yilmaz trafil z uhla iba žrď.

V 84. minúte letela tesne vedľa strela Grendela z priameho kopu a v 85. minúte oslabil hosťujúci Spartak Tavares, ktorý videl červenú kartu za úder lakťom. Po vylúčení Tavaresa hrali Košice v prevahe o jedného hráča, čo však domáci nezúžitkovali a o víťazovi museli rozhodnúť pokutové kopy.

Ako prvý začal penaltový rozstrel kapitán Košíc Dobias presnou strelou pod brvno. Za Trnavu si postavil loptu na biely bod Janečka, ktorý ju poslal po zemi k pravej žrdi – 1:1. V druhej sérii za domácich neminul Rizie, no nezaváhal ani Pekár – 2:2.

Ako ďalší pokračoval Vyshnevskyi, no ten loptu napálil do stredu, kde už ju mal pod kontrolou Rusov. Trnavu mohol poslať do vedenia Yilmaz, no prekopol bránu. Podobne pokračovala aj ďalšia séria, kedy Karaš mieril vysoko a podobný scénar sa opakoval aj pri Slobodovom pokuse.

Po neúspešných sériách bol opäť presný Pavúk, za Trnavu skóroval Grendel. Ďalšiu sériu otváral Kis, ktorý však svoju strelu namieril rovno na Rusova a Miesenboeck tak poslal Trnavu do semifinále – 3:4 po penaltách.

Kis nedal - Miesenböck 3:4

ŽK: 62. Vancák, 83. Dobias - 56. Miesenboeck, 59. Sloboda, 70. Yilmaz.

ČK: 85. Tavares.

Pred 4200 divákmi rozhodovali Smolák - Somoláni, Pozor.

KOŠICE: Pulen – Dobias, Karaš, Ristovski, Kis, Urban, Radovanović (69. Vyshnevskyi), Trebuňák, Gáll (72. Rizie), Pavúk, Vancák. Tréner M. Sovič.

SPARTAK: Rusov – Turňa, Abena, Janečka, Čonka - Miesenboeck, Grendel, , Markoski (90.+ Pekár)- Yilmaz, Depetris (75. Tavares). Tréner M. Ščasný.

Ohlasy trénerov

Miroslav Sovič (tréner FC Košice): "Gratulujem súperovi k postupu. Vždy som bol víťazný typ a keď som po zápase videl sklonené hlavy a smutné tváre hráčov, tak som smutný aj ja. Chlapcom však ďakujem za vynikajúci výkon. Nemáme sa dnes za čo hanbiť. Šťastie v jedenástkovom rozstrele sme si už asi vybrali v zápase v Hrabušiciach."
Michal Ščasný (tréner FC Spartak Trnava): "Som šťastný, že sme postúpili. Splnili sme si tým svoju povinnosť. Košice však boli ťažký súper. Vôbec sme nepozerali na to, že je to tretia liga, pretože kvalitou to nie je treťoligový tím. Očakávali sme ťažký zápas a to sa aj potvrdilo."